sábado, 16 de noviembre de 2019

LA PRÈVIA DE LA NOVENA JORNADA de #LIgaEba. ELS DESTACATS QUART vs SESE i BADALONES vs UBSA



LIGA EBA 
CONFERÈCIA C
TEMPORADA 2019-2020

LA PRÈVIA

JORNADA  9
16-17 NOVEMBRE de 2.019.

Grup C-A.

Partit de la Jornada : QUART vs SESE



DATA
HORA
PISTA
LOCAL
VISTANT
R

Diss.
17:00
Eusebi Millán
MATARÓ PARC BOET


FLANIGAN CALVIA



Diss
17:45
Les Comes
MONBUS C.B. IGUALADA

OPEN SPORTS ARENYS BASQUET



Diss.
18:00
El Guinardó
F.C. MARTINENC BASQUET


OPEL ZAVISA
 ALFINDÉN C.B


Diss.
18:15
Pavelló Municipal
C.B. QUART GERMANS CRUZ

MCNTEAM SESE


Diss
18:30
Ramón Martí
TENEA C.B ESPARREGUERA
C.B MARTORELL


Diu.
13:00
Cdm Siglo XXI
PATRIA HISPANIA SEGUROS ALMOZARA

MARISTES ADEMAR



Diu.
12:30
Poliesportiu
B.C.MORABANC ANDORRA “B”

C.B. VIC UNIVERSITAT DE VIC



  • El partit de la jornada a Quart entre els locals (7-1) i co-liders de la classificació, amb altres dos equips, i que rebrà la visita del Sese (5-3), els barcelonins, després de dues victòries seguides son quarts classificats.
  • Els altres dos equips que comparteixen liderat, amb el mateix balanç (7-1), tindran els següents enfrontaments, l’Igualada després de la seva gran victòria a Vic rebrà a un Arenys (2-5), que necessitarà la seva millor versió per fer front als de l’Anoia i l’esmenta’t Vic, es desplaçarà a Andorra on els locals amb (2-6) lluiten per allunyar-se de la zona de perill.
  • A Mataró el Boet (2-5), que després de dues ensopegades es últim classificat rebrà al Calvià, que amb el balanç de (2-6), ve de guanyar i sortir del descens directe.
  • Un altre equip amb dues victòries es l’Almozara que rebrà la visita de l’Ademar que amb (4-4), els de Badalona ocupen el sisè lloc, volen reaccionar després de dues derrotes.
  • Al Ramón Martí dos equips que després d’un mal inici han reaccionat, els locals de l’Esparreguera, son vuitens (3-5) i el Martorell (4-4), es setè.
  • Finalment Al Guinardó un Martinenc amb una gran dinàmica de joc i resultats, cinquè classificat amb (5-3) rebrà a l’Alfinden novè, amb (3-5),  els de la Puebla volen allunyar-se de la part baixa.


Grup C-B.

  • Partit de la Jornada : UBSA vs CORNELLÀ


DATA
HORA
PISTA
LOCAL
VISTANT
R

Diss.
18:00
Can Serra
BARBERÀ TEAM VALUES



70&80 AMERICAN DINNERN
C.B. SALOU



Diss
19:00
El Serrallo
IBERSOL C.B. TARRAGONA


C.B. VALLS NUTRION



Diss.
20:00
Plana Lledó
RECAMBIOS GAUDI C.B. MOLLET


U.E.MATARO GERMANS HOMS



Diss.
20:00
La Plana
AE BADALONÉS

OIC PENTA U.B. SANT ADRIA



Diu.
12:30
Toni Servera
PALMA AIR
EUROPA

CAMPING BIANYA
ROSER



Diu.
13:00
Espanya Industrial
JAC SANTS

C.B. CORNELLA


Diu.
18:15
Can Vinader
BBA CASTELLDEFELS


ANAGAN SEGUROS OLIVAR



  • El partit de la jornada es jugarà a la Plana de Badalona, derbi comarcal entre el Badalonés, cinquè classificat amb un balanç de (5-3) i l’Ubsa segon amb (6-2), els de Sant Adrià, venen amb una gran dinàmica de quatre triomfs consecutius.
  • El líder Cbt (7-0), rebrà en el derbi de les terres de Tarragona al Valls, sisè amb (5-3), els vallencs han afluixat una mica després del seu gran inici, però un derbi es un derbi i no hi ha favorits, encara que com en tot els partits aquesta etiqueta es pels de Berni Alvarez.
  • El tercer classificat amb el mateix balanç que el segon es el Mataró que visitarà a un irregular Mollet, novè classificat amb (4-3).
  • A la part baixa amb el balanç de (2-6) i a una sola victòria del descens directe i trobem el Jac, Palma, Barberà i Roser, els de Sants rebran al Cornellà, quart amb (5-3), a Palma duel directe entre els de la capital mallorquina i el Roser i finalment el Barberà rebrà al Salou, vuitè (4-4).

viernes, 15 de noviembre de 2019

LA PRÈVIA de la 8è JORNADA a #CopaCatBQ. ELS DESTACATS EL MASNOU vs MOLLET "B" i RIPOLLET vs PIA



COPA CATALUNYA MASCULINA TEMPORADA 2.019-2.020
JORNADA 8.
16-17  DE NOVEMBRE.
                                                                                                        
LA PRÈVIA.

GRUP 1.
  • PARTIT DE LA JORNADA: EL MASNOU vs MOLLET “B”.


Dia
H.
PISTA
LOCAL
VISTANT
R
Diss.

18:00
Pista Ricky Rubio
VIVE EL MASNOU BASQUETBOL

RECANVIS GAUDI C.B. MOLLET “B”


Diss.

18:05
Pavelló Municipal
SOL GIRONÉS
BISBAL BASQUET

C.B. GRANOLLERS
1-BLOCKCHAIN BCN-AP

Diss.

18:05
Pavelló d’Esports
RIPOTRANS ALIMIPRES. LLIÇA D’AMUNT
CEB GIRONA
METALQUIMIA


Diss.


19:30
Sílvia Domínguez
UE MONTGAT NGK

COALCI SANT JOSEP


Diss.

19:30
Joan del Moral
C.B. SANTA COLOMA
LLUISOS DE GRACIA VERDI SUMINISTRAMENTS

Diu.

17:00

Pavelló Municipal
MULTICAPACITATSC.B. SALT
TEMPLE U.E HORTA


Diu.
17.45
La Plana
CIRCOL COTONIFICI BADALONA
SANT GERVASI


  • El partit de la jornada a El Masnou entre l’equip local (5-1) virtual segon classificat i el líder Mollet “B”, (6-1), líder del grup, per tant liderat en joc.
  • A la Bisbal un altre partit que es preveu igualat entre els locals (3-3),amb un inici de competició irregular  i un Granollers en alça (4-3).
  • A Lliça els locals que han ensopegat en els darrer dos partits i el Ceb, mesuraran les seves forces, els de Girona van superar al ·”Santaco”, amb un marcador centenari, ambdós equips amb el mateix balanç (4-3).
  • A Montgat derbi entre veïns, amb la visita del Sant Josep, ambdós equips amb tres victòries, encara que els locals amb sis partits jugats i el “Sant Pep”, amb set.
  • A Santa Coloma els locals segueixen tancant la classificació, encara amb cap victòria, i rebran uns Lluïsos que amb una única derrota, son quarts classificats, oportunitat, pels de Gracia, per mirar cap amunt.
  •  Finalment el penúltim classificat Salt i l’avantpenúltim Circol amb (5-1), tenen l’oportunitat com a locals per redreçar la seva situació, els saltencs reben a l’Horta, tercer classificat (4-3) i els badalonins al Sant Gervasi, segon amb el mateix balanç.


GRUP 2.
PARTIT DE LA JORNADA: RIPOLLET vs BÀSQUET PIA.



Dia
H.
PISTA
LOCAL
VISTANT
R
Dis.

18:05
Joan Sorolla
REUS PLOMS SALLE

C.B. ALPICAT



Dis.

18:15
Pavelló CN Tàrrega
SEINTOFOST C.N. TARREGA

C.B. ARTES

Diu.


12:30
Santa Eulàlia
AESE

C.B. NAVAS VISCOLA


Diu.


12:45
Nou Pavelló del Centre
CENTRE CATÒLIC L’H
C.B. CERDANYOLA AL DIA

Diu.

18:00
Pavelló Almeda
IVERNANDEZ ALMEDA

C.B. CASTELLAR

Diu.
18:45

Illa Esportiva
C.B. CASTELLBISBAL

U.E. SANT CUGAT


Diu.
19:00
Francesc Barneda
GALVAL MOTOR MOTOR C.B. RIPOLLET
BASQUET PIA
SABADELL



  • El partit de la jornada es jugarà a Ripollet entre l’equip local (3-3)i els sabadellencs del Bàsquet Pia (3-4), els locals no acaben d’arrencar i els visitants han millorat el seu mal començament, amb una gran prestació anotadora.
  • A Reus el Ploms Salle (0-6), buscarà el primer triomf, que ja va tenir aprop a Sant Cugat l’anterior jornada. Rn aquestya jornada tindran davant un irregular Alpicat (4-3).
  • Quatre equips amb dues victòries Castellbisbal (2-4) i Castellar, Natació Tàrrega i Aese, amb un balanç de (2-5), buscaran allunyar-se de la zona de perill, els primers el Castellbisbal, tindrà derbi del Vallès contra el líder Uesc (6-1); els de l’Urgell, rebran a l’invicte Artés (6-0); els de l’Hospitalet al Navàs (4-2) i finalment el Castellar visitarà a l’Almeda (4-2).
  • Finalment a l’Hospitalet el Centre Catòlic, cinquè, (4-3), rebrà al Cerdanyola (4-2), partit vital, per ambdós per apropar-se a la part alta.